Nije tajna da se u Indiji muškarci vrednuju više od žena. Međutim, postoji jedno selo gde je to sasvim drugačije
U selu Piplantri u Radžastanu postoji neobičan običaj da se svaki put kada se rodi žensko dete posadi 111 sadnica. Ova tradicija, koja slavi ženski rod u zemlji gde je položaj lepšeg pola izuzetno loš, nije korisna samo za lokalnu zajednicu, već i za celu planetu.
O čemu je zapravo reč?
Ekološki koncept. Iako je nastao u čast sećanja na ćerku jednog od bivših seoskih vođa koja je umrla veoma mlada, običaj je tokom vremena dobio i planetarnu dimenziju. Danas je to nesvakidašnji ekološki koncept koji pomaže da se sa svakom novom generacijom čuva budućnost naše planete sadnjom novog drveća. U proteklih šest godina u selu je zasađeno više od 250 hiljada stabala.

Obaveza roditelja je da sadnice prežive
Ekološka i životna lekcija. Drveće ne sme da se ostavi bez zaštite. S obzirom na to da je biljka aloa vera izuzetno korisna, ne samo za zdravlje već i kao zaštita od štetočina, ona se sadi oko mladog drveća.
Inače, zanimljiv je podatak da u proteklih 7-8 godina u ovom mestu nije bilo ni jednog slučaja na koji bi morala da reaguje policija.
Ova inspirativna, emotivna priča obišla je ceo svet. A meštani Piplantrija su održali lekciju mnogim zajednicama koje su znatno razvijenije pokazujući da jedinstvo ljudi uvek donosi dobro.